ZDRAVÉ BÝVANIE

Využitie úžasných vlastností podložia a slnečného žiarenia cez spoluprácu slnečných kolektorov a zemných výmenníkov cez íl, skalu a ďalšie pre váš energetický prospech vám umožňuje iba uvádzané jedinečné zariadenie.

 • Využitie výmenníka tepla ako zemného kolektora v hĺbke s možnosťou dotácie tepla do teplôt 50-60°C s využitím odpadového tepla z letných prebytkov, kogeneračných jednotiek alebo rôzneho firemného odpadového tepla v linkovej výrobe
 • Využitie energetických ihiel ako pevnostného piliera pre prístrešky, terasy, budovy

 • Izolácia nad sezónnym zemným zásobníkom spolu s izoláciou pod objektom
 • Využitie energetických ihiel ako chladiča (klíma) bez elektrickej klimatizácie
 • Odvetrávanie nebezpečných plynov typu Radón a minimalizácia vniku týchto plynov do objektu

Čo je ENERbank® a ako pracuje?

Kogenerácia energetických zdrojov termika, fotovoltika, tepelné čerpadlo, biomasa, vietor a ďalšie, ktoré pracujú veľmi efektívne v dôsledku výberu zariadení v súčasnosti na najvyššej technickej úrovni, primerane výhodnej cene a vyrábanú tepelnú energiu v celoročne najefektívnejšom období s možnosťou denného, týždenného a sezónneho uskladnenia energie v podloží, pod objektom alebo mimo objektu, prípadne účelovom zariadení s technológiou podľa požiadavky: skleník – predĺženie sezóny, linka – letné odpadové teplo, tepláreň – kogeneračná jednotka, atď.

Narastajúci počet projektov v posledných rokoch dokazuje stúpajúcu popularitu BIPV ako architektonického riešenia, keďže oblasť životného prostredia a úspory energie sú pri stavbe budov aj vďaka novej legislatíve EÚ stále dôležitejšie.

E – Kogenerácia

Kogenerácia Energie Enerbank

Ekológia a nezávislosť

100%

Nezávislosť

Obyvatelia budovy sú nezávislí na okolitých vplyvoch

50%

Dotácie

Možnosť využiť dotácie na OZE až 50%.

99%

Ekológia

Energia sa získava výhradne z obnoviteľných zdrojov

Dizajnové krby ETOP

Žiadny iný zdroj tepla neponúka tak príjemné teplo aké dáva otvorený oheň.

Luxusné dizajnové krby ETOP spájajú elegantné krivky s modernou technológiou. Základom dizajnových krbov je ťažká práca s kovom, z ktorého sa vykúzlia tieto moderné až éterické krby.

Neprehliadnuteľným kúskom je priestorový krb, ktorý svojím tvarom pripomína vesmírnu loď s detailami žraločích žiabier.

Inteligentné kvetináče

Spojenie estetiky a modernej techniky s okrasnými rastlinami tvorí naozaj jedinečný celok. Tento dizajnový a inteligentný kvetináč reaguje nielen na dizajnové trendy, ale aj technické požiadavky zákazníkov.

 • Vyhrievaný v zime
 • Možno dodať so vstavanou nabíjačkou pre mobilné telefóny

 • Využiteľné ako lavička pre oddychové posedenie

 • Vysoká kvalita použitých materiálov a spracovania
 • Viacero farebných variánt
 • Opláštenie oceľová konštrukcia + polykarbonát
 • Možno dodať so vstavaným solárnym panelom a osvetlením

Vizualizácia smart technológie

Spojenie estetiky a modernej techniky s okrasnými rastlinami tvorí naozaj jedinečný celok. Tento dizajnová a inteligentná strecha reaguje nielen na dizajnové trendy, ale aj technické požiadavky zákazníkov.

Narastajúci počet projektov v posledných rokoch dokazuje stúpajúcu popularitu BIPV ako architektonického riešenia, keďže oblasť životného prostredia a úspory energie sú pri stavbe budov aj vďaka novej legislatíve EÚ stále dôležitejšie.

Inteligentná strecha

Strecha ani zďaleka nemusí byť len škridla nad drevenicou či krytina na šikmej streche idylického domčeka. Súčasnosť má aj mnohé ďalšie prejavy využitia striech, ktoré rozvíjajú jej rozmanitosť.

Zelená a inteligentná strecha vznikla spoluprácou dvoch špičkových firiem vo svojich oboroch. V oblasti striešných krytín MASLEN a v oblasti obnoviteľných zdrojov energie ETOP Alternative Energy – inšpiratívne príklady striech zo Slovenska, ktoré spoluurčujú aktuálne trendy.

Inteligentná strecha ENERBANK reprezentuje inovatívny koncept získavania a uskladnenia energie a jej efektívne využívanie. Za pomoci vstavaných fotovoltaických článkov v strešnej krytine dokáže inteligentná strecha zabezpečovať automatické vykurovanie, výrobu elektrickej energie a s tým spojenú energetickú sebestačnosť aj počas zimných mesiacov. Inteligentná strecha ENERBANK je ideálnou voľbou pre moderné, ekologické a estetické inštalácie.

Zdravé bývanie = Positive House

Vďaka unikátnej technológii a využití obnoviteľných zdrojov energie je celý objekt energeticky nezávislý.

V spolupráci s našimi partnermi ponúkame iba technológie s najvyšším štandardom
Zdravé bývanie dosiahnuté dokonalou súhrou architektúry, technológie a prírody.

Partneri zdravého bývania