Žiadny iný zdroj tepla neponúka tak príjemné teplo aké dáva otvorený oheň. Bez ohľadu na to, či máte otvorené krbové kachle, krbovú vložku, kachle na pečenie alebo pelety, môžete sledovať, ako oheň tancuje. Krby vytvárajú ideálne miesto, kde sa okolo praskajúcich plameňov môžete stretnúť s rodinou a priateľmi, usadnúť do obľúbenej stoličky a čítať dobrú knihu alebo sa tešiť z nespočetných ďalších obľúbených indoorových aktivít.

 

V dnešnej dobe je na trhu nespočetný výber krbov rôznych typov a tvarov. Veľkú časť roka slúžia krby ako doplnok v domácnosti, preto by sme mali dizajn krbu vyberať veľmi dôsledne.

Luxusné dizajnové krby ETOP spájajú elegantné krivky s modernou technológiou. Základom dizajnových krbov je ťažká práca s kovom, z ktorého sa vykúzlia tieto moderné až éterické krby.

 

Neprehliadnuteľným kúskom je priestorový krb, ktorý svojím tvarom pripomína vesmírnu loď s detailami žraločích žiabier.

 

Dizajnové krby

Precízne spracovaný línie v kombinácií s elegantným dizajnom oslovia aj najnáročnejších zákazníkov.
V krbe je možné spalovať piliny, brikety, peletky. Máme alternatívu aj na bioetanol.
Naše krby sú vybavené najmodernejšími technológiami, môžu byť umiestnené do pasívnych domov.

Designový krb Sofia

Vyváženosť estetiky a techniky v spojení s kúzlom ohňa v jednom celku tvorí dizajnový krb Sofia, naozaj jedinečný produkt. Tento dizajnový krb reaguje nielen na najmodernejšie dizajnové trendy, ale aj technické požiadavky investorov.

  • Nenáročný krb na priestor
  • Inovatívny systém vedenia spalín s klapkou.
  • Vysoká kvalita použitých materiálov a spracovania
  • Viacero variánt, možno aj akumulačná verzia
  • Opláštenie oceľová konštrukcia
  • Splňuje normy EN. ..232323232

Vždy je treba prihliadať na vodné zdroje, logistiku materiálu dnu a von a efektívne pripojiť elektrinu, teplo a ostatné prvky. Tepla, elektriny, energie a výživného materiálu je vždy dosť.

 

Technické parametre

21 Pa

Ťah

Dizajnový krb Sofia vyvinie ťah až 21 Pa

67,1%

Účinnosť

Maximálny výkon až 4,5 – 5 kW.

2,2kg

Priemerná spotreba dreva

Z 1 tony odpadu máme 0,3 tony zlatého výživného bio kompostu.

Vlastnosti:

 

Výška 1836 mm
Šírka 924 mm
Hĺbka 577 mm
Hmotnosť do 100 kg
Maximálny výkon 4,5-5 kW
Priemer dymovodu 150 mm
Priemer CPV 120 mm
Ťah 11 Pa
Účinnosť 67,1 %
Emisie CO2 0,27 %

Energetické zariadenie na výrobu tepla s moderným dizajnom, s priemyselnou ochranou v EU , s vertikálnou osou odťahu spalín, s možnosťou vodného výmenníka, s napojením na TÚV, teplo. Pre zníženie povrchovej teploty môže byť dodaný s dvojitým plášťom- vnútorným alebo vonkajším, s deflektorom spalín na zvýšenie účinnosti, s komínovou klapkou pre riadenie výkonu, uzatvorenia v komínovej rúre a spolupracujúcej s vytvorením zmeny podtlaku v pasívnom objekte.

Systém biokrbu je možné napojiť na inteligentné riadenie domácnosti a preto je možné ho použiť aj v pasívnych domoch, kde je dôležité vákuum. Po napojení na inteligentnú domácnosť (napríklad Loxone), je možné zobrazovať info o CO2, teplotebezpečnosti (kvality ovzdušia v objekte). Osadenie v objekte v podkroví alebo objekt typu bungalov min. 3m vysoký komín od spaľovacej komory a materiál spĺňajúce všetky bezpečnostné parametre podľa normy v jednotlivých štátoch. Dizajn krbu môže architekt zvírazniť pomocou moderného LED osvetlenia.

Vďaka prevedeniu dizajnu má spaľovacia komora otvorené ohnisko, ktorého liečivý účinok overíte až po inštalácii a hypokaustove princípy až v zimnom období. Špeciálne krytie zabezpečí bezpečnosť cez sieťovú alebo  ručne odnímateľnú prednú masku. Na vyžiadanie môže byť o 90-120 ° otočený pohľad do ohniska.

Fotogaléria

Máte záujem o dizajnové krby ETOP? Kontaktujte nás!