Nabíjacie stanice pre elektrické vozidlá, nazývané tiež nabíjacie stanice pre EV, nabíjacie miesto, ECS (z anglického Electronic Charging Station) a príslušenstvo, nazývané tiež skratkou EVSE (z angličtiny Electric Vehicle Supply Equipment), tvoria už nezvrátiteľný prvok v cestnej infraštruktúre ktorá sa neustále rozvíja aj na Slovensku. Dobíjanie elektrických vozidiel alebo plug-in hybridov sa stáva trendom aj na Slovensku.

Na nabíjanie elektromobilu doma alebo v práci majú niektoré elektrické autá zabudované prevodníky, ktoré sa dajú pripojiť k štandardnej elektrickej zásuvke (AC) alebo k zásuvke veľkokapacitného spotrebiča (DC). Niektoré elektromobily alebo hybridy požadujú alebo môžu používať nabíjaciu stanicu, ktorá obsahuje vlastnú riadiacu jednotku nabíjania, monitorovanie alebo bezpečnostné funkcie.

Nabíjačky pre elektromobily sú potrebné aj pri cestovaní a mnohé podporujú rýchlejšie nabíjanie pri vyššom napätí a prúde, oproti palubným nabíjačkám v elektromobile môžete auto nabiť niekoľkokrát rýchlejšie.

Verejné nabíjacie stanice sú zvyčajne zariadenia na ulici, ktoré poskytujú energetické spoločnosti alebo sa nachádzajú v maloobchodných nákupných centrách, reštauráciách a parkovacích miestach, ktoré prevádzkujú rôzne súkromné ​​spoločnosti. V ponuke máme nabíjacie stanice aj pre podnikateľov, ktorí takto môžu prilákať nových zákazníkov.

Nabíjacie stanice poskytujú rad “heavy duty” alebo špeciálnych konektorov, ktoré zodpovedajú rôznym štandardom. Pre bežné rýchle nabíjanie a DC sa bežne používa kombinovaný nabíjací systém (CCS) ktorý sa stáva univerzálnym štandardom. Ďalšími sú CHAdeMO a konektor Typu-2.

Zobrazený jediný výsledok

Rýchlonabíjací stojan pre elektromobily

27,590.00

• Výkon od 60-120 KW – nabíjanie do 30 minút
• AC (22KW) aj DC (40-120KW) nabíjanie
• Všetky používané typy konektorov – CCS, CHAdeMO, AC Type-2
• Modulárny systém – výkon nabíjacej stanice možno zvýšiť
• Vhodná pre všetky typy elektromobilov a plug-in hybridov
• Prístup cez RFID, alebo smartfón/tablet, webové rozhranie
• Možnosť vlastného loga